06:00 ISU VM 2019: Par, fria programmet

KONSTÅKNING ISU VM 2019, SVT2

06:30 Maybank Championship 2019: Första rundan

GOLF Europeiska PGA Tour, Viasat Golf

07:00 ISU VM 2019: Par, fria programmet

KONSTÅKNING ISU VM 2019, Eurosport 2

07:55 ISU VM 2019: Herrar, korta programmet

KONSTÅKNING ISU VM 2019, SVT2

08:00 ISU VM 2019: Herrar, korta programmet

KONSTÅKNING ISU VM 2019, Eurosport 2

08:30 Maybank Championship 2019: Första rundan

GOLF Europeiska PGA Tour, Viasat Golf

09:10 ISU VM 2019: Herrar, korta programmet

KONSTÅKNING ISU VM 2019, SVT1

10:35 Athletics - Mariners

BASEBALL MLB, Viaplay

10:45 Världscupen 18/19: HS240, kval

BACKHOPPNING Världscupen 18/19, Eurosport 1

12:45 Valspar Championship 2019: Första rundan

GOLF PGA Tour, C More Golf

14:00 Canada - Ryssland

CURLING World Championship Women, Groupstage, Eurosport 2

16:00 Kazakstan – Skottland

FOTBOLL Euro Cup Qualification, Group I, C More

16:00 Maybank Championship 2019: Första rundan

GOLF Europeiska PGA Tour, Viasat Golf

16:15 Världscupen 18/19: Damer, 7,5 km, sprint

SKIDSKYTTE Världscupen 18/19, Eurosport 1

16:20 Världscupen 18/19: Damer, 7,5 km, sprint

SKIDSKYTTE Världscupen 18/19, SVT1

18:00 Cypern – San Marino

FOTBOLL Euro Cup Qualification, Group I, C More

18:00 Maybank Championship 2019: Första rundan

GOLF Europeiska PGA Tour, Viasat Golf

18:20 Helsingborgs IF - FC Köpenhamn

FOTBOLL Träningsmatch, C More Fotboll

18:20 Handbollsligan

HANDBOLL Handbollsligan, Sportkanalen

18:45 TV 1898 Stuttgart - THW Kiel

HANDBOLL Bundesliga, Viafree, Viaplay

18:45 Innebandy: SSL Herrar

INNEBANDY SSL Herrar, Eurosport 1

19:55 FC Bayern München - F.C. Barcelona Lassa

BASKET Euroleague, Viaplay

20:35 Österrike - Polen

FOTBOLL Euro Cup Qualification, Group G, Sportkanalen

20:35 Belgien - Ryssland

FOTBOLL Euro Cup Qualification, Group I, TV12

20:40 Belgien - Ryssland

FOTBOLL Euro Cup Qualification, Group I, C More Fotboll

20:45 Nordirland – Estland

FOTBOLL Euro Cup Qualification, Group C, C More

20:45 Slovakien - Ungern

FOTBOLL Euro Cup Qualification, Group E, C More

20:45 Kroatien - Azerbajdzjan

FOTBOLL Euro Cup Qualification, Group E, C More

20:45 Israel - Slovenien

FOTBOLL Euro Cup Qualification, Group G, C More

20:45 Makedonien - Lettland

FOTBOLL Euro Cup Qualification, Group G, C More

20:45 Österrike – Polen

FOTBOLL Euro Cup Qualification, Group G, C More

20:45 Belgien – Ryssland

FOTBOLL Euro Cup Qualification, Group I, C More

21:15 Japan - Schweiz

CURLING VM 2019, Eurosport 1

21:45 Belgien - Ryssland

FOTBOLL Euro Cup Qualification, Group I, TV12

22:00 Tour of Taiwan 2019: Etapp 5

CYKELSPORT Tour of Taiwan 2019, Eurosport 2

23:00 Bank of Hope Founders Cup 2019: Första rundan

GOLF LPGA tour, Viasat Golf

23:30 FIA ERC 2019: Azorerna, dag 1

BILSPORT FIA ERC 2019, Eurosport 1

00:05 New Jersey - Boston

ISHOCKEY NHL, Viaplay

00:05 Carolina - Tampa Bay

ISHOCKEY NHL, Viaplay

00:35 Montreal Canadiens - New York Islanders

ISHOCKEY NHL, Viasat Hockey, Viaplay

01:05 St. Louis - Detroit

ISHOCKEY NHL, Viaplay

01:05 Nashville Predators - Pittsburgh Penguins

ISHOCKEY NHL, Viaplay

01:35 Chicago - Philadelphia

ISHOCKEY NHL, Viaplay

01:35 Dallas - Colorado

ISHOCKEY NHL, Viaplay

02:05 Calgary - Ottawa

ISHOCKEY NHL, Viaplay

02:05 Edmonton - Columbus

ISHOCKEY NHL, Viaplay

03:35 Los Angeles Kings - San Jose Sharks

ISHOCKEY NHL, Viasat Hockey, Viaplay